Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yavru kaplumbağalar Akdeniz'den Turkcell'le hayata bağlandı
#1
Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti’nin birlikte düzenlediği Kuzey Kıbrıs’taki etkinlikte Alagadi sahili mucizevi bir tabiat güzelliğine sahne oldu. Dünyanın en eski canlı türleri arasında yer alan ve ana yumurtlama alanı olarak Kıbrıs sahillerini seçen kaplumbağaların dünyayla buluşma anlarına çok sayıda gönüllü tanıklık etti.
 
 
En eski canlı türleri arasında yer alan ve ana yumurtlama alanı olarak Kıbrıs sahillerini seçen kaplumbağalar Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti’nin etkinliğiyle Akdeniz’den dünyaya ilk adımlarını attı. Yaşam serüvenlerine Kuzey Kıbrıs’ı da dahil ederek nesillerini sürdüren Caretta Caretta ve Yeşil Kaplumbağalar, doğum sancılarını Kuzey Kıbrıs sahillerinde yaşadı. Kuzey Kıbrıs Turkcell’in “Kaplumbağalar Korumamız Altında” sloganıyla yürüttüğü proje boyunca eğitim çalışmaları ve kaplumbağa gözlemi yapıldı, yavru kaplumbağaların Akdeniz’e ve yeni yaşama ilk adımları izlendi.
 
Unutulmaz gün batımı
 
Kıbrıs’ın en önemli zenginliği kaplumbağalar nesillerini sürdürme mücadelesinde yeni bir yolculuğa çıkarken, bu önemli tabiat olayına pek çok gönüllü şahitlik etti.
Caretta Caretta ve Yeşil Kaplumbağalar i
çin en önemli yumurtlama alanı olan Akdeniz sahilleri yavru kaplumbağalarla buluştu. Kıbrıs ve Türkiye medyasından gazeteciler de Alagadi Plajı’ndaki tabiat mucizesine tanıklık etti. Etkinlikte, gün batımı eşliğinde yavru kaplumbağalar sahilden denize bırakıldı. 
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  OMSAN ile Turkcell’den 10 yıllık stratejik işbirliği ayibogan 0 80 05-10-2017, Saat: 14:58
Son Mesaj: ayibogan
  Yozgat Şehir Hastanesi Turkcell'le dijitalleşti, dünyanın en iyileri arasına girdi ayibogan 0 42 04-10-2017, Saat: 11:58
Son Mesaj: ayibogan
  Turkcell Gelibolu Maratonu'nda binlerce kişi barış için koştu ayibogan 0 49 01-10-2017, Saat: 15:56
Son Mesaj: ayibogan
  Turkcell Gelibolu Maratonu heyecanı başlıyor ayibogan 0 52 30-09-2017, Saat: 16:53
Son Mesaj: ayibogan
  TURKCELL'den eğitime dev destek ayibogan 0 51 30-09-2017, Saat: 12:09
Son Mesaj: ayibogan

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi