Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çocuğunuzun doğru beslenmesinin püf noktaları
#1
Çocuğunuzun doğru beslenmesinin püf noktaları
 
Okul çağındaki çocuklar için doğru beslenmenin gelişime etkilerini ve doğru beslenme alışkanlıklarının hayati önemini anlatmak üzere Acıbadem Altunizade Hastanesi Çocuk Gastroentroloji Uzmanı Prof. Dr. Tülay Erkan,  Çocuklar Ülkesi KidZania’ya konuk oluyor. Prof. Dr. Erkan, 28 Eylül Perşembe günü saat 14.30’da gerçekleştireceği sohbetinde doğru bilinen yanlışlara da değinecek.
 
Çocuklar Ülkesi KidZania, 28 Eylül Perşembe günü, saat 14.30’da Acıbadem Altunizade Hastanesi Çocuk Gastroentroloji Uzmanı Prof. Dr. Tülay Erkan’ı ağırlıyor. ‘Okul çağında doğru beslenme’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek olan Erkan, çocuklara nasıl iyi ve doğru beslenme alışkanlığı kazandırılacağı ile çocukların tükettiği besinlerin gelişimleri üzerindeki etkilerini anlatacak. Yanlış beslenme alışkanlıklarına da değinecek olan Dr. Erkan, bu yaşlarda yeterli ve dengeli beslenme sağlanamazsa, yanlış beslenmenin yaşamı olumsuz etkileyeceğini savunuyor.
 
‘SAĞLIKSIZ BESLENME HASTA EDİYOR’
 
Prof. Dr. Erkan çocukların doğru beslenme süreciyle ilgili olarak; “Çocuğun hangi tür besinlere ne miktarda ihtiyacının olduğunun bilinmemesi, doğru olmayan besin alımı, okullarda uygun olmayan besinlerin pişirilmesi ve saklanmasında hatalı uygulamalar beslenme sorunlarına neden olmaktadır. Ergenlik dönemindeki okul çocuklarının yetersiz beslenmesi veya kötü beslenme alışkanlıkları sonucunda ileriki yıllarda osteoporoz, şişmanlık, hiperlipidemi, cinsel gelişiminde gecikme, kalp-damar hastalıkları ve kanser önemli sorunlar olarak ortaya çıkar.  Bu nedenle öncelikle ebeveynler doğru beslenmeyi öğrenmeli, beslenmeyi bir bütün olarak ele almalı ve beslenmeye gereken önemi vererek çocuklarını doğru yönlendirmelidir” şeklinde konuşuyor.
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi